Bu Blogda Ara

27 Nisan 2015 Pazartesi

Özgeçmişim
Merhaba sevgili okurlar. Şaraba merak duyanlar, amatör veya profesyonel olarak şarapla ilgilenenler ve bu konuda kendisini geliştirmek isteyenler için blog sayfamdan şaraba dair bilgi ve tecrübelerimi düzenli olarak paylaşacağım. Blog adresim üzerinden bana şaraba dair sorular yöneltebilir, deneyimlerini benimle paylaşabilirsiniz.

İlk yazımda sizlerle başarılı bir şarap degüstatörü olmamı sağlayan süreci ve şarabı meslek edinecek kadar sevmemi sağlayan serüveni paylaşacağım. 1 Mayıs 1974 yılında Manisa Alaşehir'de dünyaya geldim. Manisa yöresinin en meşhur ürünü üzümdür. Bu güzel yörede yetişen üzümlerin her tanesi ayrı bereket, ayrı bir lezzettir. Çocukluğumun geçtiği bu yören sayesinde bağcılık ve üzüm hakkında henüz çocukluk yıllarımda çok şey öğrendim. Egenin bu şirin ilçesinde üzümün beni sürüklediği yolda şarapla tanışmam da uzun sürmedi. Bir çok farklı kültürün bir arada yaşadığı egenin o nadide yöresinde şarapla ilk tanışmam komşularımızın kendileri için ürettikleri şarap vesilesiyle gerçekleşmiştir. Şarabın üretim süreci benim için oldukça ilgi çekiciydi. Kendileri için şarap üreten komşularımızı izlemek kısa sürede en büyük hobim haline gelmişti. Bu süreç şaraba olan merakımı arttırıyor ve her geçen gün şarap hakkında daha çok bilgi edinmek istiyordum. Bu merakımı üniversite yıllarında tanıştığım süryani bir papaz vesilesiyle giderecektim. O güzel insan bana şarabın tarihi hakkında bildiği her şeyi anlattı. Artık şarap benim için büyük bir tutku halini almıştı. Sonunda hayatımın en büyük kararını verdim ve şarabın peşinden gitmeyi seçtim.


2000 yılında İstanbul'a geldim ve ilk iş olarak Kutman Şarapçılıkta şarap degüstatörü olarak aldığım eğitimle sektörde çalışmaya başladım. 15 yıldır kişiye özel şarap degüstatörlüğü yapmaktayım. İnsanlara şarabı anlatmak ve şarap deneyimlerini paylaşmak benim için bir meslekten ziyade aynı zamanda da büyük bir hobi. 15 yaşımdan beri bağcılık ve şarap üretimine duyduğum ilgi ve son 15 yıldır kutman şarap bünyesinde edindiğim bilgi ve birikimle şarap severlere doğru bilgiyi kaliteli bir biçimde sunmak için bu bloğu açmış bulunmaktayım. Daha önce de belirttiğim gibi bu benim içim büyük bir hobi ve şarap tutkumu insanlarla paylaşmak benim için büyük bir zevk. Ben paylaşırken keyif alıyorum, umarım siz de okurken keyif alırsınız. Sevgiler.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder